Fundacja EX LEGE - Dwa zaniedbane psy

Kolejna interwencja przeprowadzona przez naszych inspektorów dotyczyła dwóch bardzo zaniedbanych psów w jednej z podlubelskich miejscowości. Na miejscu zastano dwa psy utrzymywane w stanie rażącego niechlujstwa. Mały, brudny kojec zanieczyszczony odchodami i resztkami ludzkiego pożywienia. W środku dwa psy i jedna buda.

Właściciele zostali pouczeni o konsekwencjach utrzymywania zwierząt w takich warunkach, otrzymali szczegółowe zalecenia oraz krótki termin do realizacji realizacji. Na szczęście w trakcie rekontroli stwierdzono poprawę warunków bytowych oraz wyglądu zwierząt. Kojec jest czysty. Na zewnątrz pojawiły się dwie budy, co zwiększyło ilość miejsca wewnątrz kojca. Psy mają również zapewniony stały dostęp do wody, a także odbyły wizytę u lekarza weterynarii.