Fundacja EX LEGE - Wolontariat

Strona używa ciasteczek (cookies).


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Fundacja Ex Lege  

krs160

 

  Nasze aukcje na Allegro

  sklep 160 1

  Fanimani

safe animal 160x256

dla zwierzaka 160

Newsletter
Joomla Extensions powered by Joobi

 

Poszukujemy osób pragnących poświęcić swój wolny czas zwierzętom w potrzebie.

Praca w Fundacji nie jest łatwa. Zwierzęta, które trafiają pod nasze skrzydła są zazwyczaj chore, przestraszone, a nawet agresywne wskutek doznanej od ludzi krzywdy. Dopiero dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy uczą się na nowo zaufania i dobrego kontaktu z człowiekiem. Do każdego z nich trzeba trafić, nauczyć dobrych manier, przygotować do adopcji, po to, by każde mogło znaleźć nowy wspaniały i odpowiedzialny dom. Jednak zanim nastąpi happy end nasi wolontariusze poświęcają wiele godzin na karmienia, zabiegi pielęgnacyjne, spacery, szkolenia... Trzeba mieć dużo odporności fizycznej i psychicznej, żeby temu podołać, a szczególnie, jeśli podejmujemy się wyjazdów interwencyjnych. Jednak Ci, którzy wspierają nasze działania za nic w świecie nie oddaliby tych godzin, podczas których przywracają zwierzętom wiarę w ludzi. Twierdzą, że zapał i siłę czerpią z metamorfoz uratowanych zwierząt.

 

Działalność Fundacji to nie tylko bezpośrednia opieka nad zwierzętami ale m.in. również:

organizacja kampanii edukacyjnych,

 zbiórek środków finansowych i darów rzeczowych,

• ogłaszanie i szukanie domów stałych i tymczasowych dla podopiecznych,

• interwencje w terenie wykonywane przez patrol interwencyjny ds. ochrony zwierząt,

• prowadzenie prelekcji edukacyjnych

oraz wiele, wiele innych bardzo ważnych czynności, które mają na celu poprawienie warunków w jakich żyją zwierzęta, jak i szerzenie świadomości ludzkiej co do prawidłowego stosunku wobec naszych braci mniejszych. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane wolontariatem osoby do przesłania swojego zgłoszenia wraz listem motywacyjnym na nasz adres mailowy:

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

facebook logo twitter logo youtube logo instagram logo